Iepazīst daudzveidīgas kultūras izpausmes

21.12.2023.

Latvijas skolas soma

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, RTU LJK profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņi turpina iepazīt un izzināt Latviju ar daudzveidīgu kultūras notikumu un kultūras mantojuma starpniecību. 2023./2024. mācību gada pirmajā semestrī kultūrizglītības programmas iespējas izmantotas daudzveidīgi. Septembrī S-31 grupas jaunieši kopā ar audzinātāju Sanitu Zusteri devās iepazīt Kurzemes pērli - Kuldīgu, apmeklējot novada muzeju, velosipēdu muzeju “Ciskdrill”, kā arī piedaloties atraktīvā muzejpedagoģijas nodarbībā “Senās Kuldīgas stāsts”. S-22 un S-32 grupu topošie stūrmaņi oktobrī izvēlējās apmeklēt Pāvilostas muzeju, kura ekspozīcijā liela vieta atvēlēta jūrniecības tematikai, savukārt S-11 grupas jaunieši un audzinātāja Anita Pūpola iepazina interjera muzeju Liepājā - “Hoijeres kundzes viesu namu”. Novembrī – patriotisma mēnesī – grupas S-12, S-21 un M-31 (audzinātāji Tatjana Utrobina un Valērijs Laucis) piedalījās vēstures nodarbībā Neatkarības kara muzejā, kurš izvietots Karostas redanā.

 

 

  Programma “Latvijas skolas soma” piedāvā kultūras notikumus arī digitālā formātā. Šādu iespēju izmantoja divu grupu izglītojamie. M-11 grupas audzēkņi noskatījās SIA “Liepaja Music” sagatavoto programmu “No Veidenbauma neaizbēgsi”, bet M-21 grupas jaunieši – “Elsbergs – divos naktī”. Iepriekšminētās norises tika iepazītas sadarbībā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Anitu Pūpolu.  

 

 

   Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolu jaunatnei valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

 

 

Gita Girņus, “Programmas Latvijas skolas soma” koordinatore RTU LJK

Rīgas Tehniskās universitātes

Liepājas Jūrniecības koledža

Tālr.: +371 63424880
Mob.: +371 29130491
kanceleja@ljk.lv
Uliha ielā 5, Liepāja, LV-3401
Pirmdien - Piektdien: 08.00 - 16.30