Turpinās programma “Latvijas skolas soma”

05.01.2022.

Latvijas skolas soma
Studenti
Latvijas skolas soma
Studenti
Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņi, sadarbojoties ar saviem audzinātājiem un priekšmetu pedagogiem, 2021./22. m.g. turpina izmantot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas un izzināt Latvijas kultūrtelpu. Mācību gada pirmajā pusē septembrī M-32 grupas audzēkņi kopā ar pedagogu Juri Vārdiņu apmeklēja Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju, lai, klausoties gida stāstījumā, uzzinātu daudz interesanta par kuģniecības attīstību Latvijā, bet topošie kuģu mehāniķi no M-31 grupas decembrī devās izzinošā ekskursijā uz Liepājas muzeju. Oktobrī kuģu vadītāju programmas 1. kursa audzēkņiem kopā ar audzinātāju Sanitu Zusteri bija iespēja doties uz Cēsīm un piedalīties aizraujošā piedzīvojumā “Viduslaiku spēles” Cēsu  pils muzejā, savukārt decembrī viņi izmantoja iespēju noskatīties sarunu koncertu “Čaklais. Cits” Liepājas teātrī.  Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2021. gada rudenī tālākā braucienā uz Turaidas muzejrezervātu devās arī grupas S-22 audzēkņi, iepazīstot šīs vietas aizraujošo vēsturi un piedaloties orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts”.
Grupas S-11 audzēkņi viduslaiku spēlēs Cēsu pilī.
Tā kā kultūras vietu un notikumu apmeklēšana 2021./22. mācību gadā ir apgrūtināta pandēmiju ierobežojošo noteikumu dēļ, LJK Jūrskolas audzēkņi izmantoja arī iespēju piedalīties kultūras norisēs attālināti – grupām M-11, M-12, M-21, M-22, S-21 notika izglītojoša nodarbība “Es un Imants Ziedonis Dzirnakmeņos”, ko piedāvā SIA “Ziedoņa klase”. Nodarbība tika organizēta sadarbībā ar LJK latviešu valodas un literatūras skolotājām Anitu Pūpolu un Santu Valdmani.
S-22 grupa orientēšanās spēlē Turaidā.
Programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas skolu jaunatnei. Tās mērķis, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram valsts skolēnam/audzēknim iespēju vismaz reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā). Ņemot vērā pandēmijas COVID-19 ierobežojumus, programmas finansējums sedz arī piekļuves maksu digitālajām norisēm.

Gita Girņus, LJK metodiķe studiju un  audzināšanas darbā, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore LJK

Rīgas Tehniskās universitātes

Liepājas Jūrniecības koledža

Tālr.: +371 63424880;
Mob.: +371 29130491
kanceleja@ljk.lv
Uliha ielā 5, Liepāja, LV-3401
Pirmdien - Ceturtdien: 08.00 - 17.00
Piektdien: 08.00 - 14.00