Skolu jauniešus interesē ar jūrniecību saistītas profesijas

26.02.2024.

Uzņemšana

No 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika ikgadējā izglītības izstāde „Skola 2024”, kas ļauj jauniešiem iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām un palīdz izvēlēties piemērotāko turpmākās izglītības ceļu.

 

Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas Jūrniecības koledža piedalījās šajā izstādē, prezentējot mācību iestādi un tās piedāvātās izglītības programmas. Koledžas stendā visas trīs dienas valdīja liela rosība, jo daudz bija to jauniešu, kas vēlējas uzzināt kā iegūt ar jūrniecību saistītu izglītību, lai kļūtu par jūrniekiem. Koledžas stendā ikviens varēja noskaidrot, kā kļūt par kuģu mehāniķi, kuģu vadītāju vai loģistikas speciālistu, iegūstot īsā cikla profesionālo augstāko izglītību. Koledžas direktors Jānis Džeriņš, programmu direktors Nauris Upenieks un sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase stāstīja par mācību un prakses iespējām, par atalgojumu jūrniecībā, par darba un studiju iespējām pēc RTU Liepājas Jūrniecības koledžas absolvēšanas.

 

Izstādē jaunieši galvenokārt interesējās par iestāšanās noteikumiem gan pēc devītās, gan divpadsmitās klases, par praksi, par stipendijām un to apmēru, par mācību programmām. Konsultantu lomā iejutās arī koledžas izglītojamie Matīss Ģelzis (S-51A), Normunds Dinsbergs (S-51A), Maksims Šerins (S-41), Arturs Strazds (S-41), Roberts Vilcāns (S-31), Denis Kudachenkov (S-22) un Pāvels Sergējevs (M-11),.

 

Atvērto durvju diena – 12. aprīlī.

 

2024. gada 12. aprīlī RTU Liepājas Jūrniecības koledža rīkos Atvērto durvju dienu, kurā aicinām piedalīties ikvienu interesentu, kas vēlas apgūt ar jūrniecību saistītas specialitātes.  

 

Jauniešiem ar pamatskolas izglītību RTU Liepājas Jūrniecības koledžas Jūrskola piedāvā akreditētas profesionālās vidējās izglītības programmas kuģa mehāniķa kvalifikācijas iegūšanai un kuģu vadītāja kvalifikācijas iegūšanai. Studiju ilgums 4 gadi.

 

Jauniešiem ar vispārējo vidējo vai profesionālo vidējo izglītību RTU Liepājas Jūrniecības koledža piedāvā akreditētas pilna un nepilna laika īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmas kuģu mehāniķa kvalifikācijas iegūšanai, kuģu vadītāja kvalifikācijas iegūšanai un loģistikas speciālista kvalifikācijas iegūšanai. Studiju ilgums no 2 līdz 4 gadiem.

 

ERASMUS+

RTU Liepājas Jūrniecības koledža aktīvi piedalās Erasmus+ studentu apmaiņas programmā. Koledža sadarbojas ar jūrniecības institūcijām un jūrniecības nozares uzņēmumiem Rumānijā, Polijā, Vācijā, Lietuvā, Bulgārijā, Spānijā, Portugālē, Itālijā, Nīderlandē, Ķīnā, Melnkalnē, Norvēģijā, Somijā un citās valstīs, kas veicina koledžas personāla profesionālo izaugsmi un ļauj nodrošināt pilnvērtīgu, kvalitatīvu praksi koledžas studentiem ārvalstīs mācību mobilitātes ietvaros.

 

Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno arī profesionālās pilnveides izglītības  programmas un tālākizglītības programmas studentu un jūrniecības speciālistu kvalifikācijas paaugstināšanai un kompetences uzturēšanai atbilstoši IMO un STCW konvencijas prasībām un normatīviem dokumentiem.

 

 

Indra Grase

RTU Liepājas Jūrniecības koledžas

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Rīgas Tehniskās universitātes

Liepājas Jūrniecības koledža

Tālr.: +371 63424880
Mob.: +371 29130491
kanceleja@ljk.lv
Uliha ielā 5, Liepāja, LV-3401
Pirmdien - Piektdien: 08.00 - 16.30