IKT jauno tehnoloģiju integrēšana mācībā un izglītībā

28.02.2023.

PROJEKTS 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

2

No 5. februāra līdz 11. februārim divi Liepājas Jūrniecības koledžas pasniedzēji – Irina Pahomova un Normunds Reiznieks – projekta “Gatavojoties jūrai - Domā zili!” Spānijai piederošajās Kanāriju salās, lielākajā no salām – Tenerifē, apmeklēja ELA|Erasmus Learning Academy rīkotos strukturētos kursus par tēmu “IKT jauno tehnoloģiju integrēšana mācībā un izglītībā”. 

Irina Pahomova par savu pieredzi saka šādi: “Runājot par mācīšanu, ne vienmēr ir viegli noturēt skolēnus ieinteresētus, iesaistītus un entuziasma pilnus, tāpēc pieticos Erasmus+ mobilitātes kursiem “IKT un jauno tehnoloģiju integrēšana mācībās un izglītībā.” Iespēja piedalīties šajā Erasmus+ projektā man personīgi palīdzēja uzzināt par Interneta iespējam, par programmām, kuras ir izveidotas, lai palīdzētu skolotājam un skolniekam apgūt mācību vielu, ātrāk un vienkāršāk sagatavoties stundai. Man bija iespēja iepazīties ar Spāņu kultūru, nacionāliem ēdieniem, apskatīt skaistās vietas (Teides vulkāns, Loro parks, botāniskais dārzs). Obligāti ieteiktu piedalīties Erasmus+ projektos.”

Savukārt Normunds Reiznieks atzīst, ka pieteicās mobilitātei neplānoti, taču saņemot piedāvājumu, bija gatavs izmantot iespēju. Viņš saka: “Mācību procesā tika gūtas jaunas idejas turpmākajam darbam, izmantojot dažādas IT tehnoloģijas. Guvu arī iespēju komunicēt ar pasniedzējiem un kursabiedriem, darbojoties grupās un projektos, kā arī kopā pavadot brīvo laiku. Spilgtākie iespaidi – valsts, daba, kultūra un cilvēki. Tā kā Tenerife ir vulkāniskas izcelsmes sala, tad daba tur ir apbrīnojama. Klimats silts un patīkams, arī lietainās dienas nespēja sabojāt atpūtu. Cilvēku relaksētais, mierīgais un nesteidzīgais dzīvesveids, kāds jau parasti raksturīgs kūrortos, bija tas, ko visvairāk gribējās paņemt līdzi uz mājām. Noteikti ieteiktu katram interesentam izmantot šo fantastisko iespēju doties uz mācībām kādā citā valstī, tas atvērs jums jaunus apvāršņus – gan personīgi, gan profesionāli.”

 

ELA izveidotais raksts par abiem pedagogiem un citiem dalībniekiem: https://www.erasmustrainingcourses.com/blog/explore-the-world-of-ict-tools-to-increase-students-engagement 

 

Projekta Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

Par projektu: 

Erasmus+ projekta nosaukums: Gatavojoties jūrai - Domā zili!

Erasmus+ projekta nosaukums angļu valodā: GROWING4SEA - THINK BLUE!

Erasmus+ projekta nr.: 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

Projekta ilgums: 18 mēneši

Maksimāli atvēlētais projekta finansējums ir 73 212 EUR.

Projekta ietvaros paredzēts organizēt apmācības 12 dalībniekiem (mobilitātes) uz 6 strukturētiem kursiem, kuri tiks organizēti Spānijā, Itālijā, Horvātijā un Čehijā.

 

 

 

Rīgas Tehniskās universitātes

Liepājas Jūrniecības koledža

Tālr.: +371 63424880
Mob.: +371 29130491
kanceleja@ljk.lv
Uliha ielā 5, Liepāja, LV-3401
Pirmdien - Piektdien: 08.00 - 16.30