Devās ceļā, lai atklātu labākās e-apmācības, tālmācības un tīmekļa dizaina lietotnes un rīkus

27.04.2023.

PROJEKTS 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

2

Devās ceļā, lai atklātu labākās e-apmācības, tālmācības un tīmekļa dizaina lietotnes un rīkus

 

No 2023. gada 19. februāra – 25. februārim Liepājas Jūrniecības koledžas (tagad esošās Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas Jūrniecības koledžas (turpmāk - RTU LJK)) pasniedzējas Elīna Dimza un Randa Misāne devās Erasmus+ mobilitātē uz ELA|Erasmus Learning Academy rīkotiem kursiem Boloņā, Itālijā, kur guva padziļinātāku ieskatu tēmā “Atklājiet labākās e-apmācības, tālmācības un tīmekļa dizaina lietotnes un rīkus” (“Discover the best apps and tools for e-learning, distance learning and web design”).

Randa Misāne izlēmusi piedalīties Erasmus+ mobilitātē tiklīdz saņēmusi piedāvājumu savā e-pastā. Šī mobilitāte ne vien devusi iespēju papildināt zināšanas par dažādiem rīkiem, bet arī pabūt valstī, kurā iepriekš nebija būts. Rezultātā tikusi pie izdevības paceļot, atklāt jaunu valsti – Itāliju ar norises vietu Boloņu – studentu pilsētu ar visvecāko universitāti pasaulē, kā arī izbaudīt starptautisku sabiedrību un pats galvenais, iegūt jaunas zināšanas un prasmes esot kopā ar pedagogiem no dažādām Eiropas valstīm.

“Tāds ārzemju brauciens ļauj piedzīvot gan ko jaunu un nebijušu, gan arī novērtēt mūsu pašu pilsētu, Liepāju, tās iespējas, kas ir pieejamas tikai šeit. Dienvidnieku nesteidzīgums, dzīves baudīšana, ne pārāk uztraucoties par sīkumiem, ļāva arī man nedaudz atslābt un sajust pavasarīgo noskaņu, silto gaisu, putnu dziesmas, brīvo, čalojošo atmosfēru visapkārt ielās un kafejnīcās, taču lielā cilvēku burzma uz ielām, zaļās zonas un parku trūkums, brīva ūdenstilpņu nepieejamība lika novērtēt visu to, ko mums dod pašu zeme, sevišķi jau Liepāja”.

Elīna par savu pieredzi mobilitātē saka, ka profesionālajā ziņā tika padziļinātas zināšanas par jau zināmajiem interneta rīkiem veidojot testus, pārbaudes, prezentācijas, infografiku utml., bet vislielākais ieguvums priekš viņas ir bijis web dizaina iemaņas, kuras šobrīd tiek izmantotas mājas lapas veidošanā RTU LJK studentiem priekšmetā “Navigācija un locija”, lai studentiem būtu pieeja priekšmeta teorijas un praktisko uzdevumu materiāliem neierobežotā vietā un laikā. Visspilgtāk atmiņā palicis ELA augstais tehniskais nodrošinājums. Konferenču telpas pielāgotas tā, lai efektīvi varētu apgūt kursu tēmas un ergonomiski justies labi. E. Dimza iesaka izmantot Erasmus+ mobilitāšu iespējas, kas tiek piedāvātas, jo tas dod iespēju paplašināt zināšanas jaunās tehnoloģijās, mācību metodēs un paņēmienos, kā arī apmainīties ar pieredzi ar pasniedzējiem no citām valstīm.

 

Projekta Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

Par projektu:

Erasmus+ projekta nosaukums: Gatavojoties jūrai - Domā zili!

Erasmus+ projekta nosaukums angļu valodā: GROWING4SEA - THINK BLUE!

Erasmus+ projekta nr.: 2022-1-LV01-KA122-VET-000077136

Projekta ilgums: 18 mēneši

Maksimāli atvēlētais projekta finansējums ir 73 212 EUR.

Projekta ietvaros paredzēts organizēt apmācības 12 dalībniekiem (mobilitātes) uz 6 strukturētiem kursiem, kuri tiks organizēti Spānijā, Itālijā, Horvātijā un Čehijā.

Rīgas Tehniskās universitātes

Liepājas Jūrniecības koledža

Tālr.: +371 63424880
Mob.: +371 29130491
kanceleja@ljk.lv
Uliha ielā 5, Liepāja, LV-3401
Pirmdien - Piektdien: 08.00 - 16.30