Topošiem jūrniekiem būs iespēja praktizēties Šanhajā

Šanhajas Jūrniecības Universitātes prodekāns Čeņ Juli stāsta Liepājas Jūrniecības koledžas direktoram Vladimiram Dreimanim par universitāti un tās kuģiem, piedāvājot prakses iespējas koledžas audzēkņiem.

Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis un projektu speciāliste Jekaterina Zalomova atgriezušies no Ķīnas, kur Erasmus+ programmas projekta ietvaros viesojās Šanhajas Jūrniecības Universitātē un tikās ar šīs mācību iestādes vadību un pasniedzējiem. V. Dreimanis nolasīja arī lekcijas astronavigācijā universitātes studentiem, bet J. Zalomova dalījās pieredzē par starptautiskās sadarbības projektu īstenošanu ar pasniedzējiem, kuri šajā gadā ieradīsies Liepājas Jūrniecības koledžā.

Apspriežot turpmākās sadarbības iespējas, abas puses vienojās kopīgi izstrādāt apmācību programmu Liepājas Jūrniecības koledžā, kas ļautu mūsu studentiem pēc koledžas diploma saņemšanas gadu studēt Šanhajas Jūrniecības Universitātē, iegūstot bakalaura diplomu, kas savukārt pavērtu iespējas turpināt studijas maģistrantūrā.

Panākta arī vienošanās par Liepājas Jūrniecības koledžas studentu prakses iespējām uz viena no Šanhajas Jūrniecības Universitātes kravas kuģiem, kas kursē starp Šanhaju un Seulu. J. Zalomova norādīja, ka 2016.gada rudenī jau iesākts apmācību programmas salīdzināšanas process, kas joprojām turpinās un gala rezultāti būs pieejami pēc Šanhajas Jūrniecības Universitātes pārstāvju vizītes Liepājā.

V. Dreimanis, salīdzinot abu mācību iestāžu iespējas, uzsvēra, ka teorētisko zināšanu apmācībā Liepājas Jūrniecības koledža var sacensties ar jebkuru tai līdzīgu mācību iestādi, bet prakses nodrošinājuma ziņā Šanhajas Jūrniecības Universitāte var piedāvāt lielākas iespējas. „Ķīnas partneri iegādājušies jaunu sauskravas pārvadājumu kuģi, kurš ir speciāli aprīkots, lai nodrošinātu kvalitatīvu topošo jūras virsnieku apmācību, sniedzot tiem vajadzīgās praktiskās prasmes un iemaņas, kas ļauj iegūt nepieciešamo kvalifikāciju karjeras uzsākšanai jūrā. Mācību kuģis ir aprīkots ar papildus komandtiltiņu, iekštelpās izbūvētas klases un dzīvojamās telpas 160 studentiem. Tas ir tas, ko viņi mums uzreiz var piedāvāt un tas ir arī tas, ko mēs visvairāk meklējam – prakses vietas mūsu studentiem,” uzsvēra Vladimirs Dreimanis.

Šanhajas Jūrniecības Universitātē studē ap 5000 pilna laika studentu, strādā ap 200 pasniedzēju, kā arī tā pārvalda divus lielus kravas kuģus, kuri speciāli aprīkoti kadetu apmācībai.

Apkopojot brauciena rezultātus, V. Dreimanis uzsvēra, ka tā ir pedagogu un studentu iespēja dalīties pieredzē un redzēt citas - gan teorētisku, gan praktisku nodarbību pasniegšanas metodikas. „Taču galvenais protams ir kontaktu dibināšana un iespēja nodrošināt ar praksi Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņus,” uzsvēra V. Dreimanis.

 „Ķīna ir kontrastu zeme,” tā saka J. Zalomova. „Tur līdzās ir gan senais, gan laikmetīgais. Īpaši pārsteidz daudzlīmeņu autoceļi un infrastruktūra. Šanhajas Jūrniecības Universitāte atrodas tālu no pilsētas centra un lidostas, bet pateicoties metro un vilcienu ceļu tīklam, bija viegli tikt līdz universitātei. Ķīnieši mūs uzņēma labi, bija ļoti atsaucīgi un laipni. Vizītes programmā bija iekļauti arī vairāki kultūras pasākumi, kā tradicionālo ķīniešu Ju dārzu un Dzjinaņa tempļa apmeklējums. Apskatījām arī Šanhajas centru un debesskrāpju rajonu,” stāsta J. Zalomova.

Liepājas Jūrniecības koledža jau 2015. gadā parakstīja sadarbības līgumu ar Šanhajas Jūrniecības Universitāti. Savukārt 2016. gadā tika saņemts Erasmus+ programmas finansējums un noslēgts līgums personāla apmaiņai starp abām mācību iestādēm.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 26591363
www.ljk.lv

Atpakaļ