Sporta dienā sacenšas izturībā un veiklībā

Lai uzvarētu virves vilkšanas sacensībās, vajag gan spēku, gan komandas garu.

Aizvadīta ikgadējā Liepājas Jūrniecības koledžas Sporta diena, kas norisinājās 13. oktobrī Liepājas tirdzniecības kanālā un pie tā – zaļajā zonā.  Sporta diena iesākās ar koledžas direktora Vladimira Dreimaņa uzrunu, kurš novēlēja visiem aktīvi piedalīties sacensības un, neņemot vērā nemīlīgo un lietaino laiku, parādīt labāko sniegumu ikvienā no disciplīnām.

Liepājas Jūrniecības koledžas un Jūrskolas komandas, kā arī individuālie dalībnieki sacentās tādās disciplīnās kā virves vilkšanā, svaru bumbas celšanā, pievilkšanās pie stieņa (zēniem), sava svara noturēšanā karājoties pie stieņa (meitenēm), spiešanā no sola zēniem un meitenēm, kā arī airēšanas sacensībās “Liepājas Regate”, kurās šogad piedalījās arī Lietuvas Jūras akadēmijas komanda.

Airēšanas sacensības ir viena no Liepājas Jūrniecības koledžas tradīcijām. Sacensību distance sastāvēja no noteikta posma starp tirdzniecības kanāla abiem tiltiem un tika veikta uz laiku. Uzvarēja tā komanda, kura distanci veica visātrāk. Līdz ar to, godpilno pirmo vietu izcīnīja LJK izlase, otrajā vietā ierindojās S-21 komanda, bet trešajā vietā palika Lietuvas Jūras akadēmijas pārstāvji. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma medaļas un kausus. Airēšanas sacensībās ik gadu piedalās mācību iestāžu stūrmaņu specialitātes audzēkņi. Komandā ir seši airētāji un stūrmanis – kopā septiņi dalībnieki. Airēšanas sacensības tika rīkotas, lai stiprinātu jūrniecības tradīcijas pilsētā un nodrošinātu iespēju jauniešiem darboties ar jūrniecību saistītā nozarē, kā arī sekmētu jūrskolas audzēkņu profesionalitāti airēšanā.

Otrajā no komandu sacensību disciplīnām - virves vilkšanā - pirmo vietu izcīnīja S-22 komanda, otrajā vietā palika S-12, bet trešo vietu ieguva S-21 komanda. Katrā komandā bija  astoņi cilvēki un komandas savā starpā cīnījās līdz divām uzvarām.

Sacensību rezultāti individuālajās disciplīnās: Spiešanā no sola zēniem nepārspēts palika Reinis Rozentāls (50 reizes), otro vietu izcīnīja Daniels Kulišs (49 reizes), bet trešajā vietā ierindojās Elvinas Piluckis (48 reizes).

Spiešanā no sola meitenēm visspēcīgākā bija un pirmo vietu izcīnīja Kitija Lagzda (32 reizes), otrajā vietā palika Jūlija Jakimčuka (25 reizes), bet trešo vietu ieguva Keita Žanete Balode (20 reizes).

Sporta disciplīnā - pievilkšanās pie stieņa – visspēcīgākais izrādījās Roberts Jevtejevs, kurš pievilkās 24 reizes, otro vietu izcīnīja Kārlis Kalniņš ar 23 reizēm, savukārt trešajā vietā, pievelkoties 20 reizes, palika Mindaugas Reinikovas.

Savukārt meitenes sacentās sava svara noturēšanā pie stieņa. Godpilno pirmo vietu izcīnīja Jūlija Jakimčuka (1:58), otrajā vietā ierindojās Keita Žanete Balode (1:39) un trešo vietu izcīnīja Samanta Čepukaite  (1:27).

Svarbumbas celšanā piedalījās tikai zēni un 18 kilogramus smago svarbumbu visvairāk reižu pacēla Sergejs Jegorskis – 110, otrajā vietā ierindojās Niks Pērkons ar 81 reizi, bet trešajā vietā palika Roberts Jevtejevs, kurš svarbumbu pacēla 36 reizes.

Sacensības tiek rīkotas, lai stiprinātu jūrniecības tradīcijas un nodrošinātu iespēju jauniešiem darboties ar jūrniecību saistītā nozarē, kā arī sekmētu mācību iestāžu audzēkņu profesionalitāti airēšanā. Airēšanas sacensības ir spēka, izturības un ātruma sacensības. Jūrnieki, kuģojot ar lieliem kuģiem, nevar iztikt bez mazās palīgflotes, tāpēc arī topošiem jūrniekiem ir jāprot rīkoties ar laivu kā tehnisko palīglīdzekli, lai kritiskā situācijā būtu pārliecināti par sevi, prastu rīkoties attiecīgos apstākļos un spētu izglābt cilvēku dzīvības, ja tas būtu nepieciešams.

Sacensības organizēja Liepājas Jūrniecības koledžas sporta organizators Eduards Safjanovs,  metodiķe Gitas Girņus un sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase. Plānots, ka šādas sacensības turpmāk notiks katra gada septembrī.