Piedalāmies starptautiskā informātikas konkursā Bebr(a)s

Simtgades izcilniece Kitija Lagzda izlaidumā saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas izsniegto Pateicību.

Piecpadsmit Jūrskolas pirmā kursa stūrmaņu grupas S-12 audzēkņi 13. novembrī piedalījās Starptautiskajā informātikas konkursā Bebr(a)s.

Piecpadsmit Liepājas Jūrniecības koledžas Jūrskolas pirmā kursa stūrmaņu grupas S-12 audzēkņi 13. novembrī piedalījās Starptautiskajā informātikas konkursā Bebr(a)s. Konkurss notika tiešsaitē. Visi, kas bija iepriekš reģistrējušies konkursam, saņēma saiti uz konkursa vietni, kurā no 12.līdz 23.novembrim ir pieejami uzdevumi. Šajā laika posmā konkursa dalībnieki varēja izvēlēties sev ērtāko brīdi, lai tos izpildītu. Uzdevumu izpildīšanai bija paredzētas 35 minūtes.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas informātikā vai programmēšanā, vien loģiskā un algoritmiskā domāšana. Tie skolēni, kuriem būs labākie rezultāti, tiks aicināti piedalīties konkursa otrajā kārtā un apbalvošanas ceremonijā. 

Ik novembri skolēni no dažādām pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā – konkursā Bebr(a)s. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina uzdevumus, kas saistīti ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus. Tāpēc šajā konkursā var piedalīties ikviens 5.-12.klases skolēns bez iepriekšējām zināšanām informātikā vai programmēšanā. Pagājušajā gadā no Latvijas šajā konkursā piedalījās 13 000 skolēnu. Konkursa organizatori uzskata, ka informātika ir svešvaloda, kuru vērts iepazīt katram. Ne visi tajā būs eksperti, tomēr ikviens spēj to izprast. 

Par konkursu.

Kādēļ mācīties informātiku? Kā ieinteresēt par to? Jautājumi, par kuriem domājot, Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei radās ideja – organizēt konkursu Bebr(a)s. Vispirms notika izmēģinājuma konkurss Viļņā un tā veiksmīgie rezultāti rosināja šo ideju popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām.

Ārvalstu kolēģiem iepatikās konkursa ideja un nu Bebr(a)s ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015.gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1,3 miljonus dalībnieku.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Atpakaļ