Liepājas Jūrniecības koledža atzīmē 140 gadu jubileju

No 2016. gada 27. līdz 30. septembrim Liepājas Jūrniecības koledža atzīmēja savas pastāvēšanas 140 gadadienu. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, Liepājas Jūrniecības koledža rīkoja vairākus pasākumus, kuros tika iesaistīti gan pašu audzēkņi, gan pilsētas vispārizglītojošo skolu audzēkņi. 27. septembrī Liepājas Jūrniecības koledžas mācību spēki, darbinieki un audzēkņi pulcējās Sv. Trīsvienības baznīcā, kur notika Liepājas Jūrniecības koledžas karoga iesvētīšanas ceremonija. Dievkalpojumu vadīja Liepājas Lutera evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Raitis Šēners. Interesanti ir tas, ka mācītājs R. Šēners ir beidzis Liepājas Jūrniecības koledžu un arī pats izbaudījis jūrnieku dzīvi. Svinīgajā dievkalpojumā spēlēja ērģelniece Maija Zaķe un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra Jūras spēku grupa kapteiņleitnanta Ulda Locenieka vadībā. Liepājas Jūrniecības koledžas karogu darinājusi Latvijas Amatniecības kameras amata meistare Rudīte Grasberga.

Pēc svinīgā dievkalpojuma tā dalībnieki devās gājienā ar NBS orķestra Jūras spēku grupu priekšgalā. Gājiens sāksies pie Sv. Trīsvienības baznīcas un turpinājās pa Lielo ielu, Graudu ielu, Kūrmājas prospektu, Uliha ielu līdz Liepājas Jūrniecības koledžas mācību ēkai, kur notiks karoga svinīga pacelšana mastā. Valsts himnai skanot, karogu pacēla Liepājas Jūrniecības koledžas Pašpārvaldes viceprezidents Lauris Kalniņš un Līdzpārvaldes viceprezidente Kitija Lagzda.

Par godu šai jubilejai Liepājas Jūrniecības koledžā iekārtota visu šīs mācību iestādes direktoru fotoportretu galerija (foto: Edgars Pohevičs), kas tika atklāta pēc svinīgās karoga pacelšanas ceremonijas. Šajā pasākumā piedalījās un portretu galeriju aplūkoja arī vairāki iepriekšējo gadu šīs mācību iestādes vadītāji - Staņislavs Geršovičs (1970 -1981), Vasilijs Dmitrijevs(1981 – 1989), Ivars Virga (1991 – 2013) un pašreizējais direktors Vladimirs Dreimanis.

Koledžai gadu gaitā ir izveidojušās vairākas tradīcijas un viena no tām ir cieņas izrādīšana bijušajiem jūrskolotājiem Kristiānam Johanam Dālam un Alfrēdam Dālam. 28. septembrī Liepājas Jūrniecības koledžas Jūrskolas pirmo kursu audzēkņi devās uz Ziemeļu kapiem, lai sakoptu kapavietas un godinātu tālbraucēju kapteini, bijušo jūrskolas priekšnieku Kristiānu Johanu Dālu un Alfrēdu Dālu. Iesaistot tieši pirmā kursa audzēkņus, tiek veicināta sapratne par skolas vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem. Viens no tiem ir arī bijušais šīs mācību iestādes priekšnieks K. J. Dāls, kurš skolas vadību uzņēmās brīdī, kad tās pastāvēšana bija apdraudēta. Viņš ieguldīja milzīgu darbu ne tikai mācību iestādes saglabāšanā, bet arī uzplaukumā.

Savukārt pēcpusdienā Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņi mācību spēki un darbinieki pulcējās Zvejnieku alejā, kur iestādīja koku – platlapu liepu, kā apliecinājumu tam, ka Liepājas Jūrniecības koledžas pastāvēšanai ir spēcīgs pamats un dziļas saknes, un arī turpmāk Liepājas Jūrniecības koledža apņemas darīt visu, lai iestādītais koks iesakņotos un salapotu Liepājā.

Bet 29. septembrī pie Tirdzniecības kanāla Jaunā tilta notika Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņu Sporta diena, kuras laikā notika laivu airēšanas sacensības „Liepājas regate 2016”, kas ir viena no jaunākajām koledžas tradīcijām un šogad notika otro reizi. Atšķirībā no pagājušā gada, kad sacensības notika tikai starp koledžas audzēkņiem, šogad regatē piedalījās arī Latvijas Jūras akadēmijas audzēkņi. Neskatoties uz pieaugošo konkurenci, pirmo vietu izcīnīja koledžas Jūrskolas audzēkņi, savukārt otrajā vietā palika Jūras akadēmijas studenti.

Paralēli airēšanas sacensībām, Liepājas Jūrniecības koledža organizēja arī foto orientēšanās sacensības „Tas jūras ceļš, tas zelta ceļš” vispārizglītojošo skolu 7. līdz 12. klašu skolēniem. Kopumā šajā sacensībās piedalījās 16 komandas. Sporta dienā notika arī virves vilkšanas sacensības un individuālās disciplīnas, kur varēja piedalīties ikviens šīs sporta dienas dalībnieks. Savukārt pēc sacensībām visi dalībnieki varēja nobaudīt lauku virtuvē pagatavoto pusdienu zupu, kuru pagatavoja Liepājas Valsts tehnikuma 4. kursa audzēkņi, bet lauku virtuvi nodrošināja Zemessardzes 44. kājnieku bataljons.

Bet 29.septembra vakarā ar jautrām atrakcijām un priekšnesumiem LJK telpās notiks Jūrniecības koledžas, Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Pedagoģijas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles balle - „Valdemāra balle”, kas nosaukta par godu Liepājas jūrskolas dibinātājam Krišjānim Valdemāram.

Liepājas Jūrniecības koledžas 140. jubilejas svinības noslēdzās 30. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā, kur uz svinīgu svētku sarīkojumu pulcējās LJK darbinieki, ārzemju un pašmāju viesi. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zvanu ansamblis „Campanella”, vadītājas Astras Ziemeles vadībā, Bērnu un jaunatnes centra „Balagančik” pantomīmas grupa „Mirdzošās rokas” Jurija Zinovjeva vadībā, kā arī NBS orķestra Jūras spēku grupa sniedza svētku koncertu. Bet vakarā notika absolventu un darbinieku salidojums - balle.

Indra Grase, sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Atpakaļ