Liepājas Jūrniecības koledžā aizvadīta Atvērto durvju diena

Pēc prezentāciju noklausīšanās, ikviens interesents varēja uzdot sev interesējošus jautājumus koledžas pedagogiem.

 

2018. gada 20. aprīlī Liepājas Jūrniecības koledža vēra durvis ikvienam interesentam, kurš vēlējās saņemt tuvāku informāciju par mācību iestādes piedāvātajam iespējām apgūt ar jūrniecību saistītas profesijas. Pēc dalībnieku reģistrācijas, kas notika pirmajā stāvā, visi interesenti pulcējās skolas zālē, kur pēc koledžas direktora Vladimira Dreimaņa uzrunas, nodaļu vadītāji sniedza informāciju par studiju programmām un prakses iespējām.

Uz Atvērto durvju dienu viskuplākā pulkā, protams, bija ieradušies jaunieši no Liepājas vispārziglītojošām skolām, kā arī no tādām Kurzemes pilsētām kā Saldus, Ventspils un Talsiem. Pietiekami liels skaits interesentu bija arī no Rīgas, Ogres un Valmieras. Taču bija arī jaunieši, kas mērojuši tālāku ceļu, proti, no Daugavpils un Jēkabpils.

 

 

Uzrunājot klātesošos, koledžas dierktors uzsvēra,  kā profesijas, ko piedāvā Liepājas Jūrniecības koledža ir vajadzīgas un pieprasītas visā pasaulē. Taču, lai jaunietis, pēc mācību iestādes absolvēšanas, spētu sevi prezentēt kā Latvijas jūrniecības virsnieku, jau mācību procesā ir jānodrošina atbilstoša audzināšana un zināšanu apguve, teica V. Dreimanis un norādīja, ka tie Liepājas Jūrniecības koledžas absolventi, kas vēlas strādāt jūrniecībā, darbu vienmēr ir atraduši. Koledžas metodiķe Gita Girņus pastāstīja, ka atvērto durvju dienas pasākumu organizēšanā iesaistījās aktīvie Jūrskolas audzēkņi, kas palīdzēja gan reģistrēt interesentus, gan arī pēc tam izveda nelielā ekskursijā pa koledžu. Tāpat gan paši studenti, gan audzēkņi bija sagatavojuši prezentācijas par savām studiju programmām. Pēc audzēkņu prezentācijām klātesošie varēja noklausīties koledžas projektu speciālistes Jekaterinas Zalomovas stāstījumu par starptautisko sadarbību un ES strūkturfondu projektiem, tostarp arī par jauniešu apmaiņu Erasmus + programmas ietvaros.

Savukārt kādi ir iestāšanās noteikumi, kādi priekšmeti ir jāapgūst un kā norit pats mācību process stāstīja mācību iestādes pedagogi - Inženiertehniskās nodaļas vadītāja Marina Treguba, Kuģu vadītāju nodaļas vadītājs Mihails Mutors un kuģu vadītāju studiju programmas direktore Elīna Dimza, kā arī Studiju daļas vadītāja Marija Prusa. Pēc pasākuma zālē notika izzinoša ekskursija pa Liepājas Jūrniecības koledžu audzēkņu pavadībā.

Liepājas Jūrniecības koledža ir viena no vecākajām šāda veida mācību iestādēm Latvijā, kas jauniešiem gan pēc pamatskolas, gan pēc vidusskolas beigšanas piedāvā apgūt kuģa mehāniķa, kuģa vadītāja un loģistikas speciālista specialitāti, iegūstot pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību.

Indra Grase
sabiedrisko attiecību speciāliste

Atpakaļ