Liepājas Jūrniecības koledžā aizvadīta Atvērto durvju diena

Visi interesenti pulcējās skolas zālē, kur nodaļu vadītāji sniedza informāciju par studiju programmām un prakses iespējām.

2017. gada 28. aprīlī Liepājas Jūrniecības koledža vēra durvis ikvienam interesentam, kurš vēlējās saņemt tuvāku informāciju par mācību iestādes piedāvātajam iespējām apgūt ar jūrniecību saistītas profesijas. Pēc dalībnieku reģistrācijas, kas notika pirmajā stāvā, visi interesenti pulcējās skolas zālē, kur pēc koledžas direktora Vladimira Dreimaņa uzrunas, nodaļu vadītāji sniedza informāciju par studiju programmām un prakses iespējām.

Koledžas metodiķe Gita Girņus pastāstīja, ka atvērto durvju dienas pasākumu organizēšanā iesaistījās aktīvie Jūrskolas audzēkņi Arta Grabe, Ivo Štremers, Edgars Karpickis, Erans Dominiks Savelis, Klāvs Roberts Lohanskis, Roberts Jevtejevs, kas palīdzēja gan reģistrēt interesentus, gan arī pēc tam izveda nelielā ekskursijā pa koledžu. Tāpat gan paši studenti, gan audzēkņi bija sagatavojuši prezentācijas par savām studiju programmām. Par to, kā šeit mācās topošie stūrmaņi stāstīja Jūrskolas audzēkņi Gintaras Muižininkas un Emīls Kudums, par kuģu mehāniķu studijām stāstīja koledžas studenti Aleksandrs Novickis un Aleksandrs Zimičs. Savukārt par topošo loģistikas speciālistu studijām stāstīja Oļesja Baumane, Baiba Strazdiņa un Alise Zube. Pēc audzēkņu prezentācijām klātesošie varēja noklausīties koledžas projektu speciālistes Jekaterinas Zalomovas stāstījumu par starptautisko sadarbību, tostarp arī par jauniešu apmaiņu Erasmus + programmas ietvaros.

Savukārt kādi ir iestāšanās noteikumi, kādi priekšmeti ir jāapgūst un kā norit pats mācību process stāstīja mācību iestādes pedagogi. Jūrskolas mācību programmu direktore Svetlana Raksa informēja par mācību iespējām pēc 9. klases. Par koledžas līmeņa studiju programmām stāstīja Inženiertehniskās nodaļas vadītāja Marina Treguba, Kuģu vadītāju nodaļas vadītājs Mihails Mutors un kuģu vadītāju studiju programmas direktore Elīna Dimza, kā arī Studiju daļas vadītāja Marija Prusa. Kā zināms, pagājušajā mācību gadā Liepājas Jūrniecības koledža, ņemot vērā pieaugošo interesi par Jūrskolas piedāvātajām mācību programmām, uzņēma divas grupas kuģu vadītāju specialitātē, nevis vienu kā bija plānots iepriekš. Pēc pasākuma zālē notika izzinoša ekskursija pa Liepājas Jūrniecības koledžu audzēkņu pavadībā.

Liepājas Jūrniecības koledža ir viena no vecākajām šāda veida mācību iestādēm Latvijā, kas jauniešiem gan pēc pamatskolas, gan pēc vidusskolas beigšanas piedāvā apgūt kuģa mehāniķa, kuģa vadītāja un loģistikas speciālista specialitāti, iegūstot pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību.

Indra Grase
sabiedrisko attiecību speciāliste

Atpakaļ