Koledžā rekonstruēs topošo mehāniķu darbnīcas


Liepājas Jūrniecības koledža uzsākusi vērienīgu, tā dēvētās STEM jeb zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātikas izglītības programmu modernizācijas un attīstības projektu, kas nodrošinās augsta līmeņa jūrniecības nozares speciālistu sagatavošanu.

Koledža noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta „Liepājas Jūrniecības koledžas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības STEM programmu studiju mācību vides uzlabošana.” finansēšanu. Projekta kopējās izmaksas ir 336 119 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums - 285 701,15 eiro, valsts līdzfinansējums – 50 417,85 eiro. Projekta īstenošanas laiks: no 01.07.2017. līdz 30.11.2018.

Īstenojot projektu, plānots pārbūvēt topošo kuģu mehāniķu darbnīcas un aprīkot tās ar modernām iekārtām un instrumentiem, kā arī izveidot mācību laboratoriju, tādējādi nodrošinot koledžas programmu: Jūras transports-kuģa mehānika, Kuģa mehānika kvalitatīvu apguvi ap 330 studējošiem gadā. Topošā darbnīcā tiks aprīkota ar tādām modernām iekārtām, kā eļļas un smērvielu analīžu pārvietojamo laboratoriju, mašīnapstrādes darba galdiem un iekārtām, universālo virpu, urbšanas un frēzēšanas iekārtām, lentzāģi metālam, metināšanas iekārtām, gāzes metināšanas iekārtām un to aprīkojumu, darba galdu lokmetināšanas, griešanas ar gāzi un slīpēšanas darbiem u.c., kā arī būs nodalītas metinātāju praktisko apmācību darba vietas  - kabīnes.

Veiktie uzlabojumi infrastruktūrā un aprīkojumā nodrošinās programmas mācību priekšmetu un iegūstamo praktisko iemaņu atbilstību starptautisko jūrnieku profesionālās sagatavošanas standartu prasībām un ļaus sagatavot augsti kvalificētu darbaspēku jūrniecības un transporta nozarēs.

STEM programmās studējošie pirmajā un otrajā mācību gadā darbnīcās izies apmācību kvalificēta instruktora uzraudzībā. „Projekts ir nozīmīgs, jo bez noteiktu iemaņu apgūšanas praktiskās nodarbībās nevar nokļūt līdz kvalifikācijas praksei, kā rezultātā, pabeigt koledžu un saņemt gan mācību, gan darba diplomu,” norāda koledžas projektu speciāliste Jekaterina Zalomova.

Patlaban Liepājas Jūrniecības koledžas mehāniķu praktiskās apmācības darbnīcas atrodas divās atsevišķās ēkās. Projektu speciāliste norāda, ka telpas ir nepiemērotas apmācībai, jo trūkst gan darba vietu visiem studējošiem, gan daļa no tehniska aprīkojuma vairs neatbilst starptautisko jūrnieku profesionālās sagatavošanas standartu prasībām. „Nepietiekoši aprīkotu darba vietu skaits rada studējošiem programmas nevienmērīgu apguvi,” norāda J.Zalomova un piebilst, ka mācību iestādei tas rada arī papildus finansiālo slodzi, jo vienam studiju kursam jānodrošina apmācības vairākās grupās. „Turklāt darbnīcās patlaban nav ne ģērbtuvju, ne dušas telpu, lai studējošie un instruktori pēc nodarbībām varētu nomazgāties un pārģērbties,” saka J.Zalomova. „Telpu trūkums ir problēma, kas aug ar katru gadu kopā ar studējošo skaitu.

Pēc rekonstrukcijas darbnīca, kas atrodas koledžas galvenajā ēkā tiks pārvietota uz pārbūvētajām darbnīcām, kas no nelielas metināšanas apmācību un noliktavu telpas būs kļuvusi par pilnvērtīgu, speciāli mehānisko darbnīcu izvietošanai paredzētu ēku. Tādējādi koledžas galvenajā ēkā atbrīvosies telpa, kuru varēs izmantot teorētiskajām apmācībām vai administratīvām vajadzībām. Tas palīdzēs risināt mācību un administratīvo telpu trūkumu koledžā un uzlabos mācību apguves kvalitāti,” pārliecināta ir J. Zalomova.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 26591363
www.ljk.lv

Atpakaļ