Koledžā lekcijas pasniedz vieslektori no Rumānijas

Pārstāvji no Rumānijas Mircea Cel Batran Jūras akadēmijas pasniedza vieslekcijas koledžas studentiem.


No 19. līdz 22.martam Liepājas Jūrniecības koledžā viesojās pārstāvji no Rumānijas Mircea Cel Batran Jūras akadēmijas (Mircea Cel Batran Naval Academy). Koledžu apmeklēja šīs mācību iestādes Starptautiskā departamenta vadītājs Lt. Marius Cucu, Jūrniecības un ostu inženierijas katedras vadītājs Dr. Nistor Filip un Kuģu vadīšanas un jūrniecības vadības fakultātes dekāns Dr. Atodiresei Dinu.

Vizītes laikā Dr. Nistor Filip pasniedza vieslekcijas loģistikā koledžas programmas “Starptautisko pārvadājumu organizācija” 1. un 2. kursa studentiem, savukārt akadēmijas Kuģu vadīšanas un jūrniecības vadības fakultātes dekāns Dr. Atodiresei Dinu pasniedza vieslekcijas meteoroloģijā koledžas programmas “Kuģu vadīšana” nodaļas studentiem. Studējošie tika iepazīstināti arī ar Rumānijas Mircea Cel Batran Jūras akadēmiju un Erasmus+ studiju apmaiņas iespējām starp abām iestādēm.

Mircea Cel Batran Jūras akadēmijas pārstāvji un Liepājas Jūrniecības koledžas personāls tiksanās laikā apsprieda līdzšinējo veiksmīgo sadarbību studējošo un personāla apmaiņas jomā Erasmus+ projektu ietvaros, kā arī apmainījās iecerēm par sadarbības projektu īstenošanu nākotnē un apsprieda jūrniecības izglītības aktualitātes un iestāžu darbu.

2015. gadā Liepājas Jūrniecības koledža un Rumānijas Mircea Cel Batran Jūras akadēmiju noslēdza Erasmus+ starpinstitucionālo sadarbības līgumu, kas ļauj veikt studējošo un personāla apmaiņu starp abām mācību iestādēm.

2017./2018. gada 2. semestrī uz Mircea Cel Batran Jūras akadēmiju studiju apmaiņā devies pirmais koledžas students, kura līdzšinējie iespaidi par uzturēšanos un studijām Rumānijā ir ļoti pozitīvi. Savukārt koledžā šobrīd studē trīs akadēmijas studenti. Liepājas Jūrniecības koledža nākotnē plāno palielināt gan ienākošo, gan izejošo Erasmus+ studiju apmaiņas mobilitāšu skaitu starp abām iestādēm.

Kristīne Zariņa
Liepājas Jūrniecības koledžas projektu speciāliste/Erasmus+ koordinatore

 

Atpakaļ